informacja 2024
Żłobek
klub-malucha-1

Stworzyliśmy Żłobek Montessori House z myślą o najpełniejszym rozwoju najmłodszych dzieci. W swojej pracy realizujemy w pełni założenia znanej na całym świecie pedagogiki Montessori (od 1,5 do 3 lat).

 

“Najważniejszym okresem w życiu nie są lata studiowania na wyższej uczelni, ale te najwcześniejsze, czyli okres od narodzenia do sześciu lat. Jest to czas, kiedy formuje się inteligencja człowieka i nie tylko ona, ale całość jego zdolności psychicznych” – Maria Montessori.

Sale Żłobka dostosowane są do potrzeb rozwojowych małych dzieci. Wszystko co w nich się znajduje służy rozwojowi emocjonalnemu i fizycznemu. Staramy się wspierać dziecko w jego niezwykłym dążeniu do samodzielności dlatego opiekunki obserwują każde dziecko i podążają za jego potrzebami. Nasz program skoncentrowany jest na rozwoju dziecka w następujących aspektach:

sprawność fizyczna – samodzielne chodzenie po specjalnie skonstruowanych schodkach
i pochylni, zabawa z tunelem, pchanie wózka

– sprawność językowa – karty ćwiczeń do zwiększania zasobu słownictwa, tajemnicze woreczki, książki, ćwiczenia logopedyczne

– sprawność sensoryczna – specjalistyczne materiały, które rozwijają wrażliwość wszystkich zmysłów np. szorstkie tabliczki, buteleczki zapachowe, kolorowe tabliczki, klocki sensoryczne, stolik wodny, puszki szmerowe itp.

umiejętności życia praktycznego – mycie rąk, mycie stolików, podlewanie kwiatów, zamiatanie, przesypywanie materiału sypkiego, przelewanie wody, nawlekanie korali, samodzielne jedzenie, trening czystości

– sprawność umysłowa – kojarzenie, segregowanie, dopasowywanie, zapamiętywanie. Materiał: cylindry, różowa wieża, puzzle, pudełka segregujące, układanki i wiele innych

– zdolności artystyczne – tablica do malowania, rysowanie, zestaw do wycinania, zestaw do klejenia, masa solna, zestaw instrumentów muzycznych, dzwonki

Żłobek Montessori House to wyjątkowe miejsce bezpieczeństwa i wszechstronnego rozwoju dzieci. Nie jesteśmy przechowalnią dzieci na godziny!

Stawiamy na komfort dziecka i pracujemy w oparciu o stałą grupę rówieśników i bliskie relacje z opiekunkami. Zapewniamy dzieciom fachową opiekę pedagogiczną i psychologiczną.

Dzieci uczęszczające do Żłobka, dwa razy w tygodniu biorą udział w zajęciach języka angielskiego prowadzonych przez doświadczonych lektorów z Centrum Językowego MOVA.

Program Musical Babies to zajęcia muzyczno ruchowe w języku angielskim dla małych dzieci w wieku od 1,5 do 3 lat. Zajęcia mają na celu poznanie przez dziecko prostych słów i zwrotów angielskich za pomocą rymowanek i piosenek oraz osłuchanie się z językiem, co pomoże w późniejszej nauce. Pomagają też w ukształtowaniu wyczucia rytmu za pomocą prostych instrumentów muzycznych, tańca i ruchu oraz poprzez różnorodne gry i zabawy wpływające na rozwinięcie koordynacji ruchowej oraz nabycie umiejętności słuchania.

Żłobek Montessori czynny jest w godzinach 8.00. – 16.30.

8.30-10.00 zabawy indywidualne materiałem Montessori, wspólne grupowe powitanie

10.00 – 10.30 przygotowanie do śniadania wspólny posiłek

10.30 – 11.00 zabawy w grupie – integracja

11.00 – 11.30 angielski, rytmika zajęcia dodatkowe

11.30 – 13.00 prace plastyczne, zabawy indywidualne, zabawa w ogrodzie,

13.00 – 13.30 przygotowanie do obiadu, wspólny posiłek, mycie talerzyków i kubeczków,

13.30 – 14.00 czytanie bajek, odpoczynek,

15.00 -16.30 zabawa , wychodzenie do domu

Dzieci, które przebywają w klubie większą część dnia powinny zjadać pełnowartościowe i zdrowe posiłki.

Śniadania, obiady i podwieczorki dostarcza do Klubu Malucha Montessori firma cateringowa Alma Verde. Posiłki są przygotowywane z ekologicznych i zdrowych produktów. Dodatkowo przez cały dzień dzieci mają dostęp do źródlanej wody oraz koszyka warzywno-owocowego
(jabłka, marchewki, banany, ogórki, pomidory). Dziecko, które ma ochotę na owoc lub warzywo – po prostu po nie sięga, samodzielnie myje i przygotowuje w ramach ćwiczeń tzw. życia praktycznego.
złobek montessori

Metoda Montessori zakłada rozwój samodzielności dzieci również w trakcie posiłków. W naszym klubie dzieci nie są zmuszane do jedzenia, ani dokarmiane. Mogą decydować kiedy i ile chcą zjeść. Z naszych doświadczeń wynika, że daje to doskonałe efekty, a dzieci jedzą tyle ile potrzebują. W atmosferze spokoju i samodzielności nawet niejadki zaczynają jeść. Respektujemy indywidualną dietę dziecka (bezmleczną, alergiczną, wegetariańską).

Śniadanie

podawane jest w godz. 9.00- 10.30 w formie tzw. “stolika śniadaniowego”.

Obiad

zjadamy wszyscy wspólnie około godz. 12.00 – po wcześniejszym spacerze. Dzieci samodzielnie nakrywają do stolików, przynoszą posiłek i sprzątają po sobie.

Podwieczorek

dzieci spożywają około godz. 15.00- 16.00 – według indywidualnych potrzeb.

Założycielem i prowadzącą przedszkole jest Wioletta Skubera, mama dwóch córek, psycholog, nauczyciel Montessori, socjoterapeuta, filolog, założycielka Psychologicznego Centrum Edukacyjnego Dobre Inspiracje w Krakowie. Jest ponadto autorką rekomendowanych przez Kuratorium Oświaty programów psychoedukacyjnych dla dzieci i młodzieży, a także twórcą i trenerem szkoleń dla nauczycieli przedszkolnych i szkolnych m.in. z zakresu psychologicznego wsparcia. Ukończyła liczne szkolenia dotyczące pracy metodą Montessori.

Kadrę przedszkola stanowią serdeczni i bardzo dobrze przygotowani nauczyciele
(psycholodzy, pedagodzy, nauczyciele wychowania przedszkolnego).
absolwenci zaawansowanych szkoleń z zakresu wczesnej edukacji Montessori
organizowanych przez Polski Instytut Montessori – www.montessori.info.pl.

Wioletta Skubera, dyrektor: „Od lat pracuję z dziećmi i ich rodzicami. Jestem przekonana, że w każdym dziecku tkwi ogromny potencjał rozwojowy i to do nas dorosłych należy stworzenie dziecku takich warunków, aby mogło go w pełni wykorzystać. Metoda Montessori jest tym czego przez wiele lat poszukiwałam w pracy z dziećmi. Moja starsza córka uczęszczała do przedszkola Montessori i z całym przekonaniem mogę powiedzieć, ze rozwinęła się dzięki tej metodzie w sposób niezwykły – zarówno w zakresie różnych umiejętności edukacyjnych, jak i cech charakteru. Młodsza córka, to też prawdziwa Montessorianka, obecnie zaczyna swoją edukację w naszej Kraków Montessori School. Jestem pewna, że edukacja Montessori rozwija ciekawość świata, daje siłę i wiarę we własne możliwości”.